Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

Mustafa Kemal Atatürk ve Trabzon Webinarı Gerçekleştirildi

11 Kasım 2021 Perşembe - Görüntülenme: 381

Üniversitemiz Fatih Eğitim Fakültesi tarafından, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 83. yılı anma etkinlikleri kapsamında, “Mustafa Kemal Atatürk ve Trabzon” webinarı düzenlendi.

Moderatörlüğünü Üniversitemiz Fatih Eğitim Fakültesi Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Rahmi Çiçek’in yaptığı webinara, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) öğretim elemanı Öğr. Gör. Veysel Usta konuşmacı olarak katıldı. Akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimizin yanı sıra çok sayıda davetlinin izlediği webinarda, Öğr. Gör. Usta, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 1924, 1930 ve 1937 Trabzon gezileri hakkında bilgi verdi.

Yayını izlemek için tıklayınız.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )