Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı Yerleştirme Sonuçları

26 Temmuz 2019 Cuma

T.C.

TRABZON ÜNİVERSİTESİ

2019-2020 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

Yurtdışından Öğrenci Kabulü Başvuru Sonuçları

YURTDIŞINDAN ÖĞRENCİ KABULÜ BAŞVURU SONUÇLARI (TIKLAYINIZ)

1)      DEĞERLENDİRME VE YERLEŞTİRME 

    Adayların değerlendirilme ve yerleştirme işlemleri, “Trabzon Üniversitesi Önlisans ve Lisans Programlarına Yurtdışından Öğrenci Kabulü Yönergesi” altıncı maddesi hükümlerine göre gerçekleştirilmiştir.  

       2)      KESİN KAYIT ve ÖĞRENİM ÜCRETİ ÖDEME TARİHLERİ

        3)       KESİN KAYITTA İSTENECEK BELGELER

  1. Sınav sonuç belgesi (ülkelerindeki Türkiye Büyükelçiliği veya Konsolosluğundan onaylı Türkçe örneği) veya KTÜYÖS sınav sonuç belgesi.
  2. Lise diploması (ülkelerindeki Türkiye Büyükelçiliği veya Konsolosluğundan onaylı Türkçe örneği),
  3. Not belgesi (ülkelerindeki Türkiye Büyükelçiliği veya Konsolosluğundan onaylı Türkçe örneği),
  4. Türk liselerine denk bir ortaöğretimin tamamlandığına ilişkin denklik belgesi (denklik işlemi ülkelerindeki Türkiye Büyükelçiliği veya Konsolosluğundan ya da Milli Eğitim Bakanlığınca yapılmış),
  5. Pasaport fotokopisi
  6. 2 adet fotoğraf (4,5x6 ebadında, son altı ay içinde, önden çekilmiş)
  7. Türkçe düzeyini gösterir belge (Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığına bağlı liselerden mezun olan öğrencilerden istenmeyecektir),
  8. T.C. veya KKTC vatandaşları Vukuatlı nüfus kayıt örneği (Nüfus müdürlüğünden alınacak)

        4)       ÖZEL YETENEK SINAVI

Tablo 1’de yazılı programlara yerleştirilen adaylar ilgili kurallar gereği birimler tarafından ilan edilen tarihlerde özel yetenek sınavına girmek zorundadırlar. Aksi takdirde bu adayların yerleştirme sonuçları geçersiz sayılacaktır.

Tablo 1. Özel Yetenek sınavı ile öğrenci alan programlar

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )