Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

Bölgesel İnovasyon Yarışması Başvuruları Başladı!

04 Kasım 2019 Pazartesi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı desteği ve Trabzon Üniversitesi'nin de paydaş olduğu bölge üniversitelerinin katılımı ile 18-19 Kasım tarihlerinde bölgesel bazda inovasyon yarışması düzenlenecektir. Yarışmaya katılmaya hak kazanan adaylarla 2 gün boyunca;

Ekip oluşturma, Yenilikçi iş fikri üretme, Sorun tespiti ve yenilikçi çözüm önerileri geliştirme, Swot analizi ve Kanvas İş Modeli geliştirme ve Sunum etkinlikleri, gerçekleştirilecektir.

Eğitimlerin sonunda ekipler hazırladığı sunumları jürilere sunarak diğer ekiplerle yarışacaktır. Başarılı olan iş fikirlerinin ilerleyen süreçte şirketleşebilmesi amacıyla KTÜ TTM bünyesinde Ön Kuluçka hizmeti verilecektir. Birinci olan ekibin şirketleşmesi durumunda kuracağı şirket Trabzon Teknokent A.Ş. Kuluçka Hizmetinden bir yıl ücretsiz faydalanacaktır.

Kimler başvurabilir: Yenilikçi düşünce yapısına sahip, değişime ve gelişime açık, ileride kendi işini kurmak isteyen tüm katılımcılar yarışmaya başvurabilecektir. Hali hazırda bir proje veya iş fikri olması zorunluluğu yoktur.

Eğitim tarihi: 18-19 Kasım 2019 (2 gün)

Eğitim saati: 9:30-18:00

Eğitmen: Levet SAĞIROĞLU (LearnERA Eğitim Danışmanlık Şirketi Kurucusu)

Yer: Karadeniz Teknik Üniversitesi Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi

Başvuru Linki: https://forms.gle/CiqrTjPA8epUmihF7

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )