Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

Akademi Trabzon Yayında

28 Aralık 2019 Cumartesi

Trabzon Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde 2019 Temmuz ayında çalışmalarına başlanan Trabzon Üniversitesi Akademi Portalı, hayat boyu öğrenme kapsamında düzenlediği uzaktan eğitim programları aracılığıyla öğrenci, öğretmen ve yetişkinlerin kişisel ve mesleki gelişimlerini hayatın her anında desteklemeyi hedeflemektedir. Bu kapsamdan Trabzon Üniversitesi Akademi Portalı, öğretmen ve öğretmen adaylarının kişisel ve mesleki gelişimine yönelik senkron dersleri ve asenkron içerikleri barındırmaktadır.

Trabzon Üniversitesi Akademi Portalı, zamandan ve mekândan bağımsız olarak kişisel ve mesleki gelişimini sağlamak ve çağın gereklerini yakalamak isteyen tüm öğretmen ve öğretmen adaylarımızın kullanımına açıktır. Trabzon Akademi olarak başlatılan eğitim faaliyetleri artarak devam edecektir.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )