Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

2019 Yılı Akademik Teşvik Ödeneği Duyurusu

06 Ocak 2020 Pazartesi

“2019 Yılı Akademik Teşvik Ödeneği Sürecinde Yaşanan Gecikme Hakkında”

YÖK Başkanlığı tarafından 6 Ocak 2020 Pazartesi günü yapılan duyuruda (https://yoksis.yok.gov.tr/menu/menu.zul) ifade edildiği üzere “Akademik Teşvik Ödeneği Yönetmeliği” düzenleme çalışmalarının devam ediyor olması nedeniyle 2019 yılı faaliyetlerine yönelik başvuru süreçleri YÖKSİS’te henüz başlatılamamıştır.

YÖK Başkanlığı tarafından yapılan çalışmaların bitirilmesini takiben Üniversitemiz akademik teşvik ödeneği süreç takvimi güncellenerek başvurular alınmaya başlanacak olup, bu kapsamdaki gelişmeler ayrıca Üniversitemiz öğretim elemanlarına duyurulacaktır.

Bu süreçte Üniversitemiz öğretim elemanlarının YÖKSİS bilgilerini güncellemeleri ve 2019 yılında gerçekleştirdikleri faaliyetlerini YÖKSİS’e eklemeleri önemle rica olunur.

Akademik Teşvik Başvurusunda öğretim elemanlarının lisans, yüksek lisans ve doktora mezuniyet bilgilerinin üniversiteler tarafından YÖKSİS sistemine girilmiş olması talep edilmektedir. Bu kapsamda öğretim elemanlarımızın YÖKSİS Öğrenim Bilgileri alanındaki bilgilerini kontrol etmeleri ve varsa eksiklikleri ivedilikle tamamlamaları (mezun oldukları üniversite ile iletişime geçmeleri) önem arz etmektedir. 

 

Prof. Dr. Atilla ÇİMER
Akademik Teşvik Düzenleme,
Denetleme ve İtiraz Komisyonu Başkanı

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )