Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

Bahar Dönemi Sınavları ile İlgili Bilgilendirme

17 Mayıs 2020 Pazar

Sevgili Öğrencilerimiz,

23 Mart 2020 tarihinden itibaren sürdürdüğümüz uzaktan eğitim ile ders verme süreci, 22 Mayıs 2020 Cuma günü sona erecektir. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) başkanlığının 11 Mayıs 2020 gün ve 30480 sayılı yazısı gereği 2019-2020 eğitim-öğretim yılı bahar yarıyılına ait tüm sınavlarınız dijital imkânlar kullanılarak veya uzaktan eğitim yöntemiyle, aşağıda sunulan kararlar doğrultusunda yapılacaktır.

Üniversitemizce alınan bu kararlar, COVID-19 küresel salgın döneminde sizlerin, ailelerinizin, arkadaşlarınızın ve toplumun tüm bireylerinin sağlığını korumayı, devletimizin ilgili kurum ve kuruluşları tarafından salgına karşı verilen mücadeleyi desteklemeyi ve salgının yayılmasına neden olacak her türlü hareketlilik ve riskleri en aza indirmeyi amaçlamaktadır.

Bu süreçte sizlere nitelikli eğitim ve öğretim hizmetleri sunmak için tüm imkânlarıyla faydalı olmaya çalışan Üniversitemizin ilgili birimlerini ve değerli öğretim elemanlarımızı dikkatle takip ediniz ve bu konularda sadece Üniversitemizin kurumsal iletişim kanallarından Rektörlüğümüzce yapılan açıklamaları dikkate alınız. Bu vesileyle, hepinize sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim.

Evde kalın, hoşça kalın, sevgiyle kalın.

 

Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU

Rektör

 

 

  1. Trabzon Üniversitesi 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Yıl/Yarıyıl Sonu Sınavları ve Stajlara İlişkin Kararları görmek için tıklayınız…
  2. 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı (Pandemi Dönemi) Ön lisans, Lisans ve Lisansüstü Akademik Takvimi görmek için tıklayınız
Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )