Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

Trabzon Üniversitesi İnternet Altyapısı, Dijital İmkânları ve Fiziksel Mekânlarını Üniversite Öğrencileriyle Paylaşıyor

30 Mayıs 2020 Cumartesi

Trabzon Üniversitesi olarak, Covid-19 pandemi sürecinde bütün yerleşkelerimizdeki internet altyapısı, dijital imkanlar ve fiziksel mekânlarımızı şehrimizde online olarak sınava girecek tüm üniversite öğrencileri ile paylaşmaktan onur ve mutluluk duyarız.

Bu amaçla, sınav oturumları öncesinde tekrar dezenfekte edilerek havalandırılacak olan bilgisayar laboratuarlarımızda, pandemi önlemleri çerçevesinde şehrimizdeki üniversite öğrencileri gerek Üniversitemizin internet ve dijital imkanları gerekse yanlarında getirecekleri kişisel bilgisayarları ile rahat ve güvenli bir ortamda sınavlarına girebileceklerdir.

Bu çerçevede, isteyen öğrenciler Üniversitemizin kurumsal internet sayfasından 8 Haziran 2020 Pazartesi gününden itibaren rezervasyon yaparak, mesai günlerinde 08.00-17.00 saatleri arasında bu imkânlardan yararlanabileceklerdir.

Bu vesile ile, sınava girecek bütün öğrencilerimize çalışmalarında kolaylıklar diler, sorunsuz ve başarılı bir sınav dönemi geçirmelerini niyaz ederim.

 

Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU

Rektör

 

Bilgisayar laboratuvarlarının kullanımı için faaliyete geçiliren E-Radevu Sistemi hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )