Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

Hukuk Fakültemizin Taşınma Süreci Hakkında Bilgilendirme

21 Ağustos 2020 Cuma

Hukuk Fakültemizin Değerli Öğrencileri, Akademik ve İdari Personeli,

Bir süredir merakla beklediğiniz bir konu hakkında sizlere güzel bir haber vermek istiyorum. Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI Bey ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde Hukuk Fakültemizin, Trabzon Üniversitesi (TRÜ) Kampüsü’nde kendi binası yapılıncaya kadar KTÜ Kampüsü’ndeki mevcut binasında eğitim-öğretime devam etmesi üzerinde mutabık kaldık.

Bu konudaki duyarlılığı ve yakın iş birliği sebebiyle KTÜ Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI Bey’e şahsım, fakültem ve üniversitem adına teşekkür ediyorum.

Müsterih olun, hoşça kalın, sağlıcakla kalın.

 

Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU

Rektör

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )