Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

“Afet Eğitiminde Yenilikçi Bir Yaklaşım: Disiplinlerarası Afet Eğitimi DAFET” Projesi Kapanış Etkinlikleri

24 Ağustos 2020 Pazartesi

Yürütücülüğünü Trabzon Üniversitesi Coğrafya Eğitimi Anabilim Dalı başkanı Prof. Dr. Ayşegül ŞEYİHOĞLU’nun yaptığı ve TÜBİTAK tarafından 4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamaları kapsamında desteklenmesi uygun görülen “Afet Eğitiminde Yenilikçi Bir Yaklaşım: Disiplinlerarası Afet Eğitimi (DAFET) isimli projenin etkinlikleri 31 Ağustos-5 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Etkinlik programının son günü olan 05.09.2020 tarihi saat 14.00’te Akçaabat Turizm Uygulama Oteli bahçesinde projenin kapanışı mahiyetinde “DAFET Sergisi açılıyor, Proje kapanıyor” isimli etkinlikler gerçekleştirilecektir. Söz konusu kapanış etkinlikleri kapsamında katılımcı öğretenlerin süreç boyunca geliştirdikleri materyallerin sergilenmesi; Trabzon’da yaşanan doğal afetlere ilişkin fotoğrafların sergilenmesi; Trabzon AFAD ve UMKE işbirliği ile arama kurtarma tatbikatının gerçekleştirilmesi; AFAD Başkanlığı tarafından görevlendirilen Deprem Simülasyon Tırının hizmet vermesi planlanmaktadır. Katılımınızı bekler, saygılar sunarız.

Proje internet sayfası için tıklayınız.

Proje sosyal medya hesapları:

   

 

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )